درباره ی چاپ مقاله ISI چه میدانید؟

 

درباره ی چاپ مقاله ISI چه میدانید؟

 

?”موسسه اطلاعات علمی” یا ( Institute for Scientific Information (ISI یک موسسه‌ی خصوصی است که توسطEugene Garfield  در سال 1960میلادی تاسیس شده و در سال 1992 توسط Thomson Scientific & Healthcare توسعه یافت.

 

?این موسسه نشریاتی را که در تمام جهان منتشر می‌شوند بررسی و مقالات نشریاتی را که معتبر می‌داند به منظور امکان جستجو در مراکز علمی و تحقیقاتی، فهرست می‌کند.

 

?نشریاتی که مقالاتشان در فهرست ISI ثبت می‌شوند ثابت نیستند و در بررسی‌های سالانه حذف و اضافه می‌شوند. در حال حاضر حدود 16000 نشریه در این فهرست جای دارند.

 

 

 

?نام این موسسه در ایران به خاطر ارزش گذاری بر اساس آن برای ارتقاء اساتید و برای دانشجویان دکتری شهرتی بیش از حد یافته است.

 

?همچنین جهت پذیرش در دوره دکتری در دانشگاه های معتبر  و حتی دریافت بورس یا fund از دانشگاه داشتن مقاله ISI تاثیر بسزایی دارد.

 

? #نکته_آموزشی

 

 

برای جستجوی پرسشنامه های لاتین در سایت های طراحی پرسشنامه های اینترنتی مانند SurveyMonkey و گوگل داکس با استفاده از گوگل می توانید به صورت زیر عمل کنید:

1⃣ در باکس جستجوی گوگل، کلیدواژه (های) انگلیسی خود را وارد کنید. بهتر است کلیدواژه (ها) را داخل کوتیشن “” قرار دهید تا جستجوی دقیقتری انجام شود. مثلاً “information literacy”

2⃣ قبل یا بعد از کلیدواژه (ها)، یکی از موارد زیر را وارد کنید:

site:docs.google.com

site:surveymonkey.com

site:surveygizmo.com

site:fluidsurveys.com

site:freeonlinesurveys.com

site:qualtrics.com

site:polldaddy.com

site:zoomerang.com

site:murvey.com

site:questionpro.com

site:esurveyspro.com

✅ برای مثال:

“information literacy” site:docs.google.com

internet AND “media literacy” site:surveymonkey.com

 

✅ نکته: امکان استفاده از عملگرهای منطقی (AND, OR, NOT)، کوتیشن “” و دیگر عملگرها در هنگام جستجوی پرسشنامه ها در گوگل وجود دارد.

 

? تقدیم به داوطلبان گرامی آزمون نیمه متمرکز دکتری

طراحی سایت : رنگین وب